Rossonerët në festë, Benzema te Milan

10:10 | 09 Janar 2019

Florentino Pérez ka një plan.

Presidenti dëshiron që Karim Benzema të largohet nga Real Madridi dhe tashmë ka negociata të hapura për të marrë francezin nga Santiago Bernabeu.

Fati i Benzema, i cili këtë sezon është kryer në një nivel të pa pranueshëm, por ende më poshtë se çfarë është ishte dikur , e fatin e tij do ta ketë në duar Gennaro Gattuso në Milano. Në San Siro ata kanë dëshiruar për të dhe tani ëndrra e tij mund të realizohet përcjell ORAinfo.

‘Rossonerët’ mund ta humbasin Gonzalo Higuain, i cili deri më tani ishte sulmuesi i saj Ylli, i cili nuk ka jetuar ditët më të mira në San Siro dhe do të shkojnë në Chelsea, ku ai do të ribashkohen me Maurizio Sarri.

Benzema kështu do të ishte i lirë për tu transferuar në San Siro./ORAinfo/

Komento: