Rossonerët në festë, Milan i pari në Evropë për këtë gjë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rossonerët në festë, Milan i pari në Evropë për këtë gjë

10:45 | 13 Shkurt 2019

Milani po tregohet i madh e sidomos në fazën e mbrojtjes.

Sepse në qoftë se Krzysztof Piątek dhe Lucas Paquetá ka dhënë rezultate mrekullueshme, Gennaro Gattuso ka zgjidhur një problem të madh që kishin rossonerët në fillim vit.

Vetëm katër gola të pranuar në 10 ndeshje Serie A në 2019. Milani ndan vendin e parë me Barcelonën, për mbrojten në pesë ligat më të fortë në Evropë: askush nuk e ka bërë më të mirë përcjell ORAinfo.

E gjithë kjo kombinuar me kthimin e kapitenit Alessio Romagnoli, një super Gianluigi Donnarumma dhe kombinimi i Tiemoué bakayoko-Frank Kessie çoi në rezultatin e dëshiruar./ORAinfo/

Komento: