Rossonerët në festë, Milan po transferon yllin e madh në “San Siro”

11:09 | 17 Dhjetor 2018

Milan, njoftohet se ka kthyer vëmendjen ndaj rikthimit të sulmuesit Tianjin Quanjian, Alexandre Pato përcjell ORAinfo.

Sipas Gazzetta dello Sport, Pato është në radhë pas rikthimit të Zlatan Ibrahimovic dhe Fabio Quagliarella ka vendosur të rinovojë kontratën me Sampdorian.

Gazeta shpjegon se braziliani është gati për një magji të dytë me Milanin, por duhet të ulë pagën e tij prej 9 milion euro dhe ta bindë klubin e tij për ta lënë atë të lërë në hua.

29-vjeçari shënoi 63 gola dhe fitoi një Scudetto në gjashtë sezone me Rossonerët dhe ka shënuar 36 gola në vetëm 59 ndeshje që kur u transferua në Kinë në janar 2017./ORAinfo/

Komento: