Rrëfehet Flori, ja kujt i përulet ai

16:08 | 07 Dhjetor 2018

Flori Mumajesi është njëri ndër kantautorët më të mirë shqiptarë të momentit.

Këngët dhe kompozimet e tij janë të ngulitura mirë në kujtesën e muzikës shqiptare dhe nuk janë harruar asnjëherë nga publiku, përcjell ORAinfo.

Edhe pse pati disa herë shkëputje nga muzika, publiku nuk e harroi asnjëherë dhe çdo herë është rikthyer shumë fuqishëm.

Ai para pak ditësh publikoi këngën e tij të re në festivalin Kënga Magjike, e që ishte këngë e publikuar pas disa muajsh pauzë të Florit.

U përfol shumë se kjo këngë ishte dedikim për këngëtaren Elvana Gjata, mirëpo, Flori me një postim në Facebook ka thënë se I përulet vetëm publikut që e përkrah, për të cilin ka thënë se ndjehet i bekuar./ORAinfo/

Komento: