Rrëfehet Romagnoli: Këta dy lojtarë të Milanit po me ‘çmendin’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rrëfehet Romagnoli: Këta dy lojtarë të Milanit po me ‘çmendin’

12:10 | 07 Shkurt 2019

Alessio Romagnoli ka deklaruar se Milan është me fat që ka një Krzysztof Piatek në klub dhe se Gianluigi Donnarumma tashmë është një ‘fenomen’.

Piatek ka bërë një ndikim të menjëhershëm në Milan, duke shënuar tre gola në tre paraqitjet e tij të para për klubin, ndërsa Donnarumma do të luaj ndeshjen e 150 këtë të dielë që zhvillohet kundër Cagliarit, pavarësisht se këtë muaj bën vetëm 20 vjet.

“Unë jam duke e marrë punën e kapitenit me qetësi të madhe, unë duhet të vazhdoj kështu”, tha Romagnoli në një ngjarje të Nike në Milano, përcjell ORAinfo.

“Ne jemi në një drejtim të mirë. Ishim të zhgënjyer që nuk kemi fituar në Romë, sepse ne mund të kemi forcuar grupin tonë në vendin e katërt, por jemi pranë Interit dhe ka ende një rrugë të gjatë”.

“Ne jemi jashtë Europa League dhe tani kemi vetëm një lojë në javë. Ne duhet të përqendrohemi dhe të japim më të mirën deri në fund të sezonit”, ka thënë Romagnoli.
“Gara për vendin e katër është e gjatë, por ka aq shumë nga sezoni, kështu që është e gabuar të bëhen llogaritjet tani”.

Ai ka folur edhe për blerjen e re të Milanit.

“Piatek më ka impresionuar me dëshirën dhe urinë e tij. Ju mund të shihni se ai dëshiron të tregojë atë për të cilin ai është i gjithë dhe kjo është e rëndësishme. Ai është i ri dhe në rrugën e duhur”, ka thënë Romagnoli, duke theksuar se edhe me një portier si Donnarumma, Milan ka të ardhme të mirë në fazën e mbrojtjes dhe të sulmit. /ORAinfo/

Komento: