Rrezikohen banorët e Istogut, shikoni ҫfarë ka ndodhur atje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rrezikohen banorët e Istogut, shikoni ҫfarë ka ndodhur atje

16:32 | 24 Shkurt 2019

Një gjë mjaftë shqetësuese ka ndodhurnë Istog.

Kjo komunë vazhdon të përballet me erërat e forta dhe me motin e ftohtë. E si pasojë e këtyre, banorëve të Istogut po u bëhen edhe dëme të mëdha.

Në orët e vona të premten, në Vrellë të komunës së Istogut era e fuqishme ka shkaktuar dëme materiale, ku si pasojë është rrëzuar edhe një shtyllë elektrike.

Banorët kanë thënë se ajo shtyllë ka qe dy ditë që qëndron aty dhe ekipet e KEDS-it nuk janë parë në vendin e ngjarjes për të sajuar këtë dëm.

Komento: