Rrezikohet jeta e qytetarëve, marrin flakë kabllot elektrike

21:57 | 16 Dhjetor 2018

Energjija elektike dhe rrjeti i ngarkuar ka kohë që janë problem i madh për qytetatrët kryeqytetas.

Kabllot elektrike kanë marrë flakë në një prej lagjeve të Prishtinës.
Në një video të publikuar nga Indeksonline, shihet se si kabllot nisën të digjen.

Nuk dihet se si ka ardhur deri te përfshirja e flakës, por që padyshim se mund të shkaktojnë rrezik për gjithë banorët që jetojnë në këtë pjesë të Prishtinës, sidomos tani kur lagështia është e madhe në end pas reshjeve të borës.

Komento: