Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

12:07 | 22 Qershor 2022

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh mbi gjendjen epiddemiologjike në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit shihet rritje e numërit të të infektuarve me koronavirus.
Nga 275 testime, 43 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, përcjell ORAinfo.

Postimi i plotë i MSH-së:

22 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 46 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.243 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.608 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.094 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 275 testime, 43 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.312.

Në total numri i rasteve aktive është 154.

Komento: