Rritet numri i të lënduarve, 19 persona shtrihen në spital – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rritet numri i të lënduarve, 19 persona shtrihen në spital

18:36 | 16 Shkurt 2019

19 persona janë lënduar gjatë protestës së kësaj të shtune ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Sipas ministrisë janë lënduar nëntë punonjës nga radhët e forcave të rendit, dy perfaqesues të medias si dhe 8 protestues.

Të lënduarit kanë marrë në kohë ndihmën mjekesore, fillimisht nga ekipet e terrenit të urgjences kombetare mjekesore dhe me pas janë dërguar për mjekim të mëtejshëm në 3 spitalet universitare të Tiranës.

Ministria thotë se personat e lënduar pasi kanë marrë trajtimin mjekësor kanë lënë spitalin pasi janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Komento: