Rritja e rasteve të vdekjeve, IKSHPK ka një apel për qytetarët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rritja e rasteve të vdekjeve, IKSHPK ka një apel për qytetarët

20:00 | 21 Nëntor 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka reaguar pas rritjes së rasteve të vdekjeve nga Covid-19.

IKSSHPK përmes një postimi u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i mbajnë maskat, distancën e higjienën.

Njoftimi i plotë:

Qyetarë të dashur!

Mbani maska, mbroni të afërmit tuaj! Maskat janë të obliguara kudo!

Mbani distancën!

Virusi është gjithandej! Mos lejoni të rrezikoni kaq shumë jetë!

Ruani personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit!

Ruani veten dhe të afërmit tuaj!

Na ruani neve punëtorëve shëndetësorë që të ju ruajmë shëndetin tuaj! /ORAinfo/

Komento: