Rritje alarmante e numërave: 341 raste të reja me koronavirus në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rritje alarmante e numërave: 341 raste të reja me koronavirus në Kosovë

12:13 | 06 Korrik 2022

Rekord i rasteve me Covid-19 në Kosovë, del raporti i fundit.

Ditëve të fundit në Kosovë është shënuar rritje e rasteve me Covid-19. Në 24 orët e fundit bëhet e ditur për 341 raste të reja.

Këto raste janë regjistruar nga 1.165 testime të bëra.

Numri i rasteve aktive ka shkuar në 1.521.

Si pasojë e rritjes së rasteve pozitive me koronavirus, IKSHPK apleon qytetarët për bartjen e maskave në ambiente të mbyllura dhe vaksinim.

Komento: