Sa është numri i kosovarëve që kërkojnë viza, tregojnë Ambasadat në Prishtinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Sa është numri i kosovarëve që kërkojnë viza, tregojnë Ambasadat në Prishtinë

20:41 | 15 Prill 2019

Të rinjët kosovar po e shohin si zgjidhje më të mirë për jetën e tyre, ikjen nga vendi.

Se të rinjtë po largohen nga vendi, mund të shihet nga pritjet e shumta në ambasada.

Derisa në takimet me zyrtarët e Bashkimit Evropian kryetemë mbetet heqja e vizave, Klan Kosova iu drejtua disa ambasadave për të marrë shifrat se sa kërkesa u janë dorëzuar dhe sa nga to janë pranuar.

Disa nga to ofruan shifra nga janari i vitit 2017 e këndej.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!