Salah i bën thirrje yllit të madh t”i bashkohet Liverpoolit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Salah i bën thirrje yllit të madh t”i bashkohet Liverpoolit

23:31 | 28 Maj 2019

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah dëshiron të shohë legjendën e AS Romës, Daniele De Rossi në Premier Ligën Angleze.

35-vjeçari ka ndarë rrugët me klubin në kryeqytetin italian pas 18 sezonesh ku ka përfaqësuar klubin në më shumë se 450 ndeshje në ligë,përcjell ORAinfo.

Salah, i cili ka luajtur me ish-italianin gjatë kohës së tij në Romë, përshëndeti mesfushorin mbrojtës si një ‘legjendë’ dhe shprehu ngazëllimin e tij për ta parë atë në Premier Ligë.

“Ai [De Rossi] është një legjendë,” tha Salah si për Sky Italia. “Do të doja të luaja me të përsëri pasi nuk do të jetë asgjë më pak se emocionuese”.

“De Rossi është një legjendë e futbollit italian dhe një mik i ngushtë, i cili e ka falënderuar atë për atë që bëri për klubin, ai është një nga lojtarët më të mirë me të cilët kam luajtur”, ka përfunduar Salah./ORAinfo/

Komento: