Sarri ‘çmend’ të gjithë: Unë nuk kam fol me Abramovich – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sarri ‘çmend’ të gjithë: Unë nuk kam fol me Abramovich

16:36 | 14 Shkurt 2019

Bosi i Chelseat, Maurizio Sarri, foli me Il Corriere dello Sport për betejat e fundit të Blues.

Taktistja italiane u pyet nëse ai foli me Roman Abramovich pas humbjes 6-0 larg Manchester City.

“Jo këtë javë”, u përgjigj Sarri.

“Nuk është e vërtetë që kurrë nuk flas me të, le të themi se nuk flas me të shumë shpesh. Më pëlqen të flas me klubin, por jo domosdoshmërisht me pronarin. Shpesh flas me Marina dhe kjo është e mjaftueshme për mua”, ka thënë ai.

“Ishim të motivuar kundër Manchester Cityt. Ne dëshmuam se në 5-6 minutat e para, problemi është se nuk kemi treguar ndonjë reagim. Ky është një problem që ne duhet ta zgjidhim. Ndonjëherë mendoj për ndeshjen kundër Tottenhamit, një lojë ku nuk kemi pasur qasje të drejtë. Këtë herë ishte ndryshe. Ne patëm një qasje të mirë, thjesht nuk reaguam. Nuk është e vërtetë që lojtarët nuk ndjekin udhëzimet e mia por kjo është pjesa më e vështirë e sezonit”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: