Sarri godet Milanin, po ia transferon yllin e madh në Juventus

11:19 | 04 Qershor 2019

Juventusi po bën lëvizje në treg për t’i dhënë Maurizio Sarri disa përforcime, pasi duket se italiani do të largohen nga Chelsea për ta zënë vendin e Allegrit në stolin e Bianconerëve.

Në mbrojtje, mbrojtësve të rinj janë vënë nën vëzhgim: Demiral (Sassuolo) dhe Romero (Genoa).

Dy lojtarë që mund të përshtaten Sarri, pasi ky i fundit ka nevojë për lojtarë që kanë këmbë të mira.

Megjithatë, Romagnoli është gjithashtu në radarin e tyre, pasi Sarri e vlerëson lojtarin shumë.

Përveç kapitenit të Milanit, Manolas i Romëve është gjithashtu një mundësi.

Në mesfushë, siç raportohet nga La Repubblica, Milinkovic-Saviç mbetet një alternativë. /ORAinfo/

Komento: