Sarri ia “terron” Milanit me deklaratën e fundit

16:59 | 11 Janar 2019

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri mbajti një konferencë për shtyp përpara ndeshjes së ardhshme të Premier League kundër Newcastle.

Trajneri italiane diskutoi mbi lëvizjen e mundshme të Gonzalo Higuain në Stamford Bridge përcjeëë ORAinfo.

“Siç e dini, unë nuk jam i përfshirë në çështjet e tregut – tha Sarri – Unë kam biseduar me klubin, natyrisht, ata e dinë shumë mirë mendimin tim. Nuk di asgjë për tregun “.

MORATA – “Nëse ai largohet, do të na duhet një zëvendësim. Për momentin ai është me ne dhe ai duhet të përqendrohet në Chelsea “.

BAYERN – “Ata nuk kishin respekt, publiku foli për një lojtar të një klubi tjetër, nuk ishte profesionist”, ka thënë Sarri./ORAinfo/

Komento: