Sarri me ndryshim drastik te Juve, e shet Mandzukicin, po e sjell yllin e madh

13:02 | 05 Qershor 2019

Juventusi mund të shes Mario Mandzukic dhe rikthen Gonzalo Higuain nëse Maurizio Sarri merr përsipër bianconerët këtë verë.

Sipas Romeo Agresti nga Goal.com, duket se nuk ka “hapësirë” për Mandzukiçin në projektin e Sarrit për Juve, përcjell ORAinfo.

Kroati nënshkroi vetëm një kontratë të re deri në vitin 2021 në prill dhe është një favorit i tifozëve në Torino, por Agresti thotë se shefi i Chelsea dëshiron një alternativë tjetër në sulm.

Kjo do të thotë se Higuain do të hyjë, me Bianconerët në gjendje të rikthejnë Argjentinasin nga magjia e tij e kredisë në Chelsea.

31-vjeçari ishte nënshkrimi i ekipit bardhezi kur arriti nga Napoli në verën e vitit 2016.

Ai shënoi 55 gola në dy sezone, por u hoq nga tarifat e transferimit ku arriti Cristiano Ronaldo./ORAinfo/

Komento: