Sarri te Juventus? Zbulohet transferimi i parë i tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sarri te Juventus? Zbulohet transferimi i parë i tij

23:16 | 25 Maj 2019

Maurizio Sarri, ka identifikuar Gonzalo Higuain si lojtar ai do të donte të kryesonte vijën nëse ai bën kalimin në Juventus, siç raportohet nga Gazzetta dello Sport.

Argjentinasi është ende një lojtar i Juventusit, pavarësisht se ka kaluar 12 muajt e fundit në hua, së pari në AC Milan dhe më pas në Chelsea, ku ka punuar me Sarrin që nga janari, përcjell ORAinfo.

Bosi i Blues mendohet të jetë kandidati kryesor për të zëvendësuar Max Allegri, i cili njoftoi në maj se do të largohet nga kampionët e Serie A./ORAinfo/

Komento: