Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madh

09:25 | 13 Shkurt 2019

Gjatë verës, AC Milan u përpoq të nënshkruante mesfushorin e Lazios Sergej Milinkoviç-Saviç.

Pavarësisht nga përpjekjet e tyre më të mira, presidenti i Lazios, Claudio Lotito hodhi poshtë të gjitha ofertat e Rossonerëve duke pretenduar se klubi hodhi poshtë një ofertë prej rreth 130 milion euro për mesfushorin serb përcjell ORAinfo.

Milani është i etur për të bërë një tjetër mesfushor që nënshkruan në verë; me klubin që shtyn për kualifikimin e UEFA Champions League.

Milan tashmë do të diskutojë blerjen e përhershme të Tiemoue Bakayoko nga Chelsea; me francezin që luan mirë për ekipin e Milanos deri tani këtë sezon.

Leonardo, drejtori sportiv i Milanit, është i interesuar të sjellë Milinkoviç-Savic, i cili aktualisht vlerëson Lazio në 120 milion euro.

Juventusi dhe Paris Saint-Germain janë gjithashtu të interesuar për serbin, por Milan janë të qetë për shkak të marrëdhënieve të mira ndërmjet Leonardo dhe agjentit të Milinkovic-Saviç, Mateja Kezman.

Kezman dhe Leonardo thuhet se kanë qenë në kontakt në javët e fundit dhe Scaroni konfirmoi dje se klubi ka për qëllim të nënshkruajë një lojtar të madh nëse kufizimet financiare Fair Play do ta lejojnë atë./ORAinfo/

Komento: