Scaroni jep lajmin e madh: Ky lojtar i madh vjen në Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Scaroni jep lajmin e madh: Ky lojtar i madh vjen në Milan

17:22 | 11 Shkurt 2019

Presidenti i Milanit Paolo Scaroni ka konfirmuar se klubi do të përpiqet të nënshkruajë me një emër të madh këtë verë nëse Financial Fair Play lejon atë.

Menaxheri Elliott financoi transferimet e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek muajin e kaluar, të dy ata kanë bërë ndikime të menjëhershme për Milanin dhe Scaroni shpreson të plotësojë palën me një blerje të tretë të madhe.

“Ne kemi një Drejtor të kalibrit të madh ndërkombëtar në Ivan Gazidis, i cili në Angli udhëhoqi Arsenalin dhe, në SHBA, ishte zëvendëskomisioner i Major League Soccer”, tha ai për Il Sole 24, përcjell ORAinfo.

“Ne kemi ndarë detyrat midis nesh. Ai menaxhon klubin dhe skuadrën, unë jam i përqendruar në më shumë aktivitete italiane, futbolli në të vërtetë është një nga industritë më të mëdha në vendin tonë dhe një nga zemrat rrahëse të shoqërisë sonë”, tha ai.

“Këtu ka dy male për t’u ngjitur, një nga rezultatet sportive dhe tjetra nga rezultatet financiare”, tha ai.

“Unë gjithashtu shpjegoj atyre mekanizmin që ju lejon të blini lojtarë, vetëm me burime që rrjedhin nga fitimet e klubit”.

“Ata shpesh janë goditur kur u them atyre, sepse ata nuk e dinë atë rregull. Futbolli po ndryshon shumë dhe të gjithë në të duhet të përshtaten”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: