Scott: SHBA ka qëndrim të njëjtë për dialogun – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Scott: SHBA ka qëndrim të njëjtë për dialogun

13:20 | 30 Maj 2019

Kyle Scott ka paraljmëruar palët të kthehen në dialog, qëndrimi i Amerikës mbetet i njëjtë.

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott tha se ka mosbesim të dukshëm në marrëdhëniet midis Beogradit dhe Prishtinës dhe se është e nevojshme që palët të kthehen në tryezën e bisedimeve dhe të vazhdojnë dialogun e tyre.

Sipas të dërguarit të Washingtonit në Beograd, qëndrimi i SHBA mbetet i njëjtë – një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, transmeton Klan Kosova.

Ai i tha televizionit N1 se debati parlamentar i mbajtur në këtë drejtim ishte i rëndësishëm sepse, siç tha ai, “i dha një shtysë të re nevojës për dialog”.

Komento: