Senatori amerikan flet për vizitën në Kosovë, ka një mesazh për dialogun – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Senatori amerikan flet për vizitën në Kosovë, ka një mesazh për dialogun

11:30 | 05 Shtator 2019

Senatori amerikan i kënaqur me takimet në Kosovë, inkurajon vazhdimin e dialogut.

Senatorët amerikanë, Ron Johnson e Chris Murphy vizituan dje Kosovën. Nga kryeqyteti ata dhanë mesazhe të qartë për dialogun, dhe sakrificat që duhet bërë Prishtina e Beogradi për këtë takim

Murphy, i ka cilësuar si të mira takimet që ka pasur në Kosovë.

Ai thotë të kenë inkurajuar reformat e brendshme shtetërore dhe progresin në dialogun me Serbinë.

Këto komente ai i ka bërë përmes një postimi në rrjetin social.

“Takime të mira dje në Kosovë bashkë me senatorin Ron Johnson. U takuam me të gjitha partitë politike që të inkurajojmë reformat e brendshme dhe vazhdimin e dialogut”, ka shkruar Murphy teksa ka postuar një fotografi nga takimi me presidentin Thaçi.

Komento: