Serbia nis lobimin për ta penguar antarësimin e Kosovës në INTERPOL – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Serbia nis lobimin për ta penguar antarësimin e Kosovës në INTERPOL

22:17 | 19 Qershor 2019

Serbia edhe më tutje është duke vazhduar propagandën e saj kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL.
Politikanët serbë janë duke vazhduar propagandën e tyre kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL.

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, sot është takuar me ministrin e Sigurisë dhe Sigurisë Publike të Namibisë, Charles Namoloch, dhe temë diskutimi ka qenë Kosova e veçanërisht anëtarësimi i saj në INTERPOL.

Siç shkruajnë mediet serbe, në këtë takim Charles Namoloch, i ka konfirmuar Nebojsha Stefanoviqit, se Namibia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës dhe do ta kundërshtojë fuqishëm anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL.

Ndryshe, Namibia gjendet në Afrikën jugperëndimore dhe dallohet nga shkretëtira e Namibit përgjatë bregdetit të Oqeanit Atlantik.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!