Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, ja epiqendra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, ja epiqendra

14:10 | 15 Janar 2022

Sërish tërmet në Shqipëri.

Sërish lëkundje tërmeti në Veri të Shqipërisë. Tërmeti sipas IGJEUM u regjistrua 3 km në Juglindje të Fushë-Arrëzit në orën13:41, me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Kjo është lëkundja e disatë pas tërmetit të fortë 4.3 që tronditi dje jo vetëm rrethin e Pukës, por u ndje dhe në disa qytete të tjera dhe Tiranë.

Komento: