Sevilla vendos për Silvan, si do të reagojë Milani

09:37 | 11 Dhjetor 2018

Klubi nga La Liga, Sevilla ka zbuluar shifrat aktuale financiare për vitin dhe kanë konfirmuar se sa kanë paguar për marrëveshjen e kredisë së Andre Silva nga Milani dhe sa do të paguajnë për një transferim të mundshëm të përhershëm.

Silva ka shkëlqyer për Sevillen këtë sezon, pasi u bashkua nga rossonerët në huazim këtë verë. Përcjell ORAinfo.

Ai është shfaqur 14 herë në La Liga, duke shënuar tetë herë.

Klubi spanjoll kanë lëshuar shifrat e tyre financiare dhe gjithashtu kanë sqaruar se kanë paguar 4 milionë euro në marrëveshjen e kredisë dhe do të paguajnë 39 milionë euro në një nënshkrimin e mundshëm.

Tarifa e transferimit të përhershëm është më e lartë se tarifa prej 38 milionë eurosh që më herët dhe Milan me siguri do të përfitojë nga kjo, me mundësi të fitojë deri në 43 milionë euro.

Sevilla e ka bërë të qartë se ata do të kërkojnë të nënshkruajnë me sulmuesin portugez në baza të përhershme dhe Milan gjithashtu do të lejojë që ai të largohet për çmimin e duhur. /ORAinfo/

Komento: