Shaqiri nuk mund ta harroj golin ndaj Serbisë, ja si e kujton atë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shaqiri nuk mund ta harroj golin ndaj Serbisë, ja si e kujton atë

20:27 | 15 Shkurt 2019

Xherdan Shaqiri vazhdon të emocionohet kur kujton golin ndaj Serbisë.

Anësori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, vazhdon t’i ketë kujtimet e freskëta për golin që i shënoi Serbisë në Kupën e Botës në Rusi.

Ashtu siç ishte i veçantë ai moment për të, që ende s’e ka harruar dhe vazhdon ta kujtojë – ka qenë i veçantë edhe për shumë shqiptarë anembanë botës.

27-vjeçari ka publikuar tani një foto në Instastory duke festuar pas golit që i shënoi Serbisë në Botërorin e Rusisë.

Shaqa shënoi për 2-1 në minutat e fundit të takimit, dhe festoi atë gol me shqiponjë, çka mori vëmendjen e gjithë botës.

Në këtë ndeshje, gol shënoi edhe mesfushori tjetër shqiptar, Granit Xhaka, i cili gjithashtu e festoi atë duke bërë shqiponjën dy krenare.

Komento: