Shaqiri po largohet, Liverpooli po e zëvëndëson me lojtarin e njohur kosovar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shaqiri po largohet, Liverpooli po e zëvëndëson me lojtarin e njohur kosovar

00:01 | 11 Korrik 2019

Duket se Shaqiri së shpejti do të largohet nga Liverpooli.

Liverpooli po mendon për përforcime për sezonin e ardhshëm.

Në orët e fundit po qarkullojnë lajme se trajneri Jurgen Klopp e ka zgjedhur Adnan Januzajn për ta zëvendësuar bashkëkombësin e tij, Xherdan Shaqiri, i cili mund të largohet nga “Anfield Road” gjatë kësaj vere.

Liverpooli u shpall kampion i Evropës në sezonin e fundit.

Por, kjo nuk nënkupton se “Reds” nuk do të bëjnë lëvizje në ekip gjatë kësaj vere.

Sipas mediave britanike, klubi nga “Anfield Road” ia ka vënë syrin mesfushorit kosovar, Adnan Januzaj, i cili e ka rikthyer formën së fundmi duke luajtur për Real Sociedadin.

Sipas portalit “rushthekop.com”, trajneri Jurgen Klopp dëshiron ta përforcojë fazën ofanzive dhe e sheh përfaqësuesin belg si lojtarin ideal për ta zëvendësuar Xherdan Shaqirin, i cili mund të largohet gjatë verës.

Përfaqësuesi zviceran për momentin është i lënduar dhe duket se trajneri gjerman nuk e ka ndërmend të presë gjatë, prandaj po e kërkon bashkëkombësin e Shaqirit.

24 vjeçari kishte luajtur edhe në të kaluarën në Premierligë, në Manchester United dhe Sunderland
Një kohë ishte huazuar edhe në Borussia Dortmund.

Komento: