Shaqiri po largohet nga Liverpooli – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shaqiri po largohet nga Liverpooli

11:49 | 26 Maj 2019

Duket se Xherdan Shaqiri së shpejti do të largohet nga Liverpoolit.

E ardhmja e Xherdan Shaqirit duket larg Liverpool.

‘DailyStar’ bën të ditur se 27 vjeçari nuk i ka plotësuar pritshmëritë pas një fillimi të mirë të sezonit në Premierligë, përcjell lajmi.

Shaqiri në vitin 2019 është përdoruar shumë pak nga trajneri Jurgen Klopp, duke fituar minuta vetëm pas mungesave të lojtarëve titullar.

Lojtari që përfaqëson Zvicrën në nivel ndërkombëtar, te Liverpool është transferuar verën e kaluar nga Stoke City, ndërsa gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellat e Inter dhe Bayern Munich.

Komento: