ShBA “Shkëmbi” feston ditëlindjen e pestë në Valbonë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ShBA “Shkëmbi” feston ditëlindjen e pestë në Valbonë

15:10 | 14 Tetor 2019

Shoqata Bjeshkatare, Alpiniste (ShBA) Shkëmbi ka festuar përvjetorin themelimit të shoqatës, pikërisht aty ku filluan pesë vite me parë, në Valbonë.

Në një atmosferë festive kjo shoqatë ka festuar ditëlindjen e pestë të themelimit të shoqatës në vargmalet e Valbonës.

Në këtë ceremonie kanë qenë të pranishëm rreth 100 anëtarë.

Me këtë rast, kryetari i ShBA Shkëmbi, Mensur Gashi u shpërndau anëtarëve të shoqatës mirënjohje për kontributin e dhënë në fushën e bjeshkatarisë.

Ai gjithashtu prezantoi të arriturat e shoqatës dhe kontributin e dhënë në fushën e bjeshkatarisë.

“Shoqata Bjeshkatare Alpiniste “Shkëmbi” ju falënderon të gjithë juve që për këto pesë vite, ishit pjesë e rrugëtimeve tona gjatë këtyre tre viteve dhe vazhdoni të jeni pjesëmarrës të aktiviteteve tona të shumta, dhjetëra sosh ku pjesëmarrës ishin me mijëra adhurues të natyrës, nga lindja në perëndim e nga veriu ne jug “, ka thënë Gashi, përcjell ORAinfo.

Më pas disa nga anëtarët e ShBA “Shkëmbi” vizituan Qafën të Valbonës që gjendet në lartësi 1812 m/lm.

“Ditëlindje unike, në një vend unik dhe poashtu me njerëz unik, faleminderit shumë, të nderuar dhe privilegjuar që ekzistoni”, është postimi i fundit i ShBA “Shkëmbi” kushtuar ditëllindjes së pestë. /ORAinfo/

Komento: