Shefqet Krasniqi tregon çka ndodh nëse shikoni një femër në rrugë gjatë Ramazanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shefqet Krasniqi tregon çka ndodh nëse shikoni një femër në rrugë gjatë Ramazanit

21:03 | 19 Maj 2019

Shefqet Krasniqi thotë se nëse e shikon një femër rrugës, me sy e me mendje e ke qitur përtokë Ramazanin.

Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka qenë mysafir në emisionin n’Kosovë Shoë.

I pyetur rreth agjërimit në këtë muaj të Ramazanit, Krasniqi ka përmendur se në çfarë forme agjërimi është i fortë, dhe në çfarë forme Ramazani dobësohet.

Ai ka folur edhe për politikanët, dhe ka shtuar se edhe ata duhet të agjërojnë. Ka sugjeruar se “nëse kanë frikë nga ndokush, ose kanë marre, të agjërojnë fshehurazi”.

Imami ka folur edhe për shume tema të tjera gjatë këtij emisioni.

I pyetur se a prish Ramazanin nëse e shikon një femër, ai ka thënë se “nëse e shikon, me sy edhe mendje e ke dobësuar agjërimin, ose e ke qitur përtokë agjërimin”.

Komento: