Shënoi dy gola për Chelsean, ja çfarë bënë tifozët për Higuainin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shënoi dy gola për Chelsean, ja çfarë bënë tifozët për Higuainin

21:21 | 02 Shkurt 2019

Chelsea mposhti Huddersfield Town 5-0 sot, e Gonzalo Higuain shënoi golat e tij të parë për klubin a anglez.

Ai ndërroi Milanin për skuadrën e Londrës dhe shkurtoi aventurën e tij të huazimit me AC Milan për t’u bashkuar me Chelsea nga Juventusi deri në fund të sezonit përcjell ORAinfo.

Higuain shënoi dy herë pas shfaqjeve të zymta me ekipin blu deri më tani, duke bërë që shumë të besojnë se argjentinasi më në fund është në rregull.

Chelsea festoi golat e parë të Higuain nëpërmjet llogarisë së tyre në Twitter. Fansat anglezë e lavdëruar sulmuesin argjentinas për formën e tij të treguar sot./ORAinfo/

Komento: