Shënoi dy gola të “çmendur”, e pabesueshme ajo çka thotë Piatek – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shënoi dy gola të “çmendur”, e pabesueshme ajo çka thotë Piatek

23:38 | 29 Janar 2019

Krzysztof Piatek,nuk ishte i befasuar nga debutimi i tij i bujshëm i Milanit kundër Napolit.

Ish sulmuesi i Genoa kishte nisjen e tij të parë në fanellën e kuqezinjve dhe shënoi dy herë në 27 minuta hapjen e një fitoreje të çerekfinales të Kupës së Italisë 2-0 përcjell ORAinfo.

“Prita një natë si kjo. Thashë se isha gati të shpërthej, por ky është vetëm fillimi.

“Të dy golat ishin të shkëlqyera, ani pse ishin të ndryshëm. Para ndeshjes fola me Diego Laxalt dhe Fabio Borini, duke u kërkuar atyre që të më jepnin topin të lartë dhe të gjatë, sepse unë preferoj në atë mënyrë.

“Ndihem mirë sonte dhe ishte e mrekullueshme duke luajtur në San Siro, “tha Piatek për Milan TV./ORAinfo/

Komento: