Shënoi golin e parë për fanellën e Milanit, Paqueta vjen me deklaratë drithëruese – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shënoi golin e parë për fanellën e Milanit, Paqueta vjen me deklaratë drithëruese

22:53 | 10 Shkurt 2019

Lucas Paquetá, ia dedikoi golin e tij të parë të Milanit lojtarët e rinj që vdiqën në akademinë Flamengo.

Braziliani erdhi përmes të njëjtës akademi Flamengo që u dogj kësaj jave, duke vrarë 10 lojtarë adoleshentë dhe një punonjës të klubit përcjell ORAinfo.

“Ka qenë një kohë shumë e vështirë,” tha ai për Sky Sport Italia pasi shënoi në fitoren 3-0 ndaj Cagliarit.

“Unë jam duke jetuar një ëndërr duke luajtur për Milanin dhe tani kam shënuar golin tim të parë të Serie A.

“ Një ëndërr për mua të isha në Akademinë Rinore Flamengo dhe nuk mund t’i harroj ata që po përjetonin të njëjtën gjë”, ka thënë Lucas./ORAinfo/

Komento: