Shënoi një gol të rëndësishëm, ja kujt ia dedikoi atë Higuain – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shënoi një gol të rëndësishëm, ja kujt ia dedikoi atë Higuain

23:09 | 29 Dhjetor 2018

Gonzalo Higuain ia dedikoi golin e fitores për Milanit trajneri, Gennaro Gattuso

Ai nuk e kishte gjetur rrjetin që nga 28 tetori, por mori shënoi golin fitues 2-1 kundër SPAL këtë mbrëmje përcjell ORAinfo.

“Ishte një gol i rëndësishëm që solli pikë të rëndësishme , pasi të gjithë kemi humbur më parë, por tani mund të kemi një pushim me familjet tona”, tha sulmuesi për DAZN.

Pak para golit, Pipita ishte fishkëlluar nga turma e San Siro për performancën e tij të ngadaltë dhe mungesën e besimit të dukshëm, duke ushqyer raportet për një lëvizje të afërt të Chelsea.

“Është e natyrshme që tifozët presin më shumë nga unë. Kam ardhur në Milano sepse jam i bindur nga projekti këtu dhe unë dua të vazhdoj kështu.

“Gattuso gjithmonë ka mbështetur mua dhe mbi të gjitha ka qenë i ndershëm”, ka përfudnuar Higuain./ORAinfo/

Komento: