Shënuan fitore të madhe, ky ishte futbollisti që “dha shpirtin” në fushë për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shënuan fitore të madhe, ky ishte futbollisti që “dha shpirtin” në fushë për Milanin

09:33 | 11 Shkurt 2019

Shënohet për Milanin pas fitores ndaj Cagliarit, dhe pa ndonjë dështim këtë herë.

Gazzetta dello Sport shpërblen në veçanti Krzysztof Piatek, përsëri protagonist dhe më së miri në fushën e San Siros.

Vlerësohet me notën 7.5 për bombarduesi polak përcjell ORAinfo.

Ai, vetëm që vazhdon të shënojë me një shpërthim të mesatares së jashtëzakonshme, por gjithashtu luan në bankë dhe shpërndanë topa dhe është i lidhur me ekipin.

Ndryshe ishte për Suso: ende nuk është 100% për shkak të pas efekteve të pubalgjisë, por hapat përpara janë tashmë të dukshme./ORAinfo/

Komento: