Shërohet nga virusi koronavirusi, 101 vjeçari i cili lindi në kohën e gripit spanjoll – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shërohet nga virusi koronavirusi, 101 vjeçari i cili lindi në kohën e gripit spanjoll

21:17 | 26 Mars 2020

Koronavirusi ka prekur shumë persona në vende të ndryshme të botës.

Ai lindi në vitin 1919 ku bota si sot ishte në një pandemi globale për shkak të gripit spanjoll.

Sot ai është 101 vjeç dhe arriti ti mbijetoj Covid-19.

I moshuari nga Rimi kishte përfunduar në spitalin e qytetit të tij një javë më parë sepse kishte rezultuar pozitiv nga Covid-19 por që ai arriti ti mbijetojë dhe të dal nga spitali.

Këtë histori me një fund të lumtur e ka treguar nënkryetari i bashkisë Gloria Lisi duke sqaruar:

“I shtruar në spital në Rimini dhe i shëruar brenda pak ditësh është bërë ‘histori” edhe për mjekët, infermierë, të gjithë punonjës të kujdesit shëndetësor, një shpresë për të ardhmen e të gjithëve. Dhe na mësoj se edhe pse 101 vjeç e ardhmja nuk shkruhet.

Komento: