Shevchenko befason për Higuain, ja çfarë duhet të bëjë Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shevchenko befason për Higuain, ja çfarë duhet të bëjë Milani

11:39 | 06 Janar 2019

Ish-sulmuesi i Milanit, Andriy Shevchenko, ka zbuluar se çfarë do të përmirësojë Gonzalo Higuain gjatë kohës së tij te rossonerët.

Shevchenko kohët e fundit po bisedonte me Gazzetta dello Sport tha se Higuain është një lojtar i madh, përcjell ORAinfo.

“Ka aq shumë presion ndaj Higuain dhe ai ishte gjithashtu i pafat, unë jam duke iu referuar asaj që ndodhi në atë ndeshje kundër Juventusit, por një qëllim i caktuar mund të ndryshojë gjithçka”, tha Shevchenko.

Sipas tij, Miklani duhet të vazhdjë të mbaj në skuadër Higuainin.

“Dhe ai është një lojtar i madh dhe e di se po luhet e ardhmja, nëse Milan kualifikohet për Ligën e Kampionëve, ai mund të qëndrojë dhe ai do të tregojë cilësitë e tij. Ai duhet të qëndrojë i qetë”, tha ai.

Higuain ka kaluar një sezon të trazuar deri më tani gjatë kohës së tij të tanishme të huazimit në Milan, duke shënuar gjashtë herë në 15 paraqitje për rossonerët. /ORAinfo/

Komento: