Shevchenko “qon peshë” rossonerët me deklaratën e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shevchenko “qon peshë” rossonerët me deklaratën e fundit

16:29 | 25 Janar 2019

Andriy Shevchenko ka këmbëngulur që fanella e Milanit duhet të konsiderohet gjithmonë një nder.

Shevchenko shënoi 175 gola në 296 paraqitje për Milanin si Nr 9, ndërsa Higuain arriti vetëm gjysmë sezoni me Rossonerët përpara se të bashkohej me Chelsean të mërkurën përcjell ORAinfo.

“Milani është mjaft i mirë për Ligën e Kampionëve, madje pa Higuain, por me Argjentinasin ata do ta kishin gjetur më lehtë”, tha shefi i Ukrainës për Giornale.

“Unë nuk e di se çfarë e bëri atë të shkojë në një krizë, por ne të gjithë mund të kemi ulje dhe ngritje gjatë karrierës sonë.

“Unë nuk e di se çfarë motive kishin Bonucci dhe ai , por unë e di që veshja me atë fanellë duhet të konsiderohet gjithmonë një nder”, ka thënë legjenda e Milani./ORAinfo/

Komento: