Shihet si yll i madh nga Leonardo, Milan po e largon super-lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shihet si yll i madh nga Leonardo, Milan po e largon super-lojtarin

21:22 | 25 Janar 2019

Gjigantët turq, Fenerbahçe kanë bërë një ofertë për të nënshkruar mbrojtësin e Milanit, Christian Zapata, përcjell ORAinfo.

Kolumbiani është në bisedime për të nënshkruar një marrëveshje të re të Milanos, me marrëveshjen e tij të tanishme që skadon në verën e vitit 2019. Ndërsa kontrata është ofruar, ai ende duhet të nënshkruajë një kontratë të re.

Ne vetëm kuptojmë se Fenerbahce ka bërë një qasje për mbrojtësin dhe po i ofron atij një marrëveshje dyvjeçare në kontratën e tij në Turqi.

Rino Gattuso me të vërtetë e pëlqen atë dhe e sheh atë si një mbështetje shumë të mirë për Alessio Romagnoli dhe Mateo Mussacchio. Por me kontratën e lojtarit që skadon në verë dhe ai nuk është i afërt me nënshkrimin e një marrëveshjeje të re, Milan nuk do të donte që Zapata të largohej falas.

Agjenti i lojtarit takoi Leonardo kohët e fundit për të diskutuar kushtet për një marrëveshje të re, por një marrëveshje duket larg. Zapata mund të largohet nga Milano në fund të dritares së janarit në vazhdim./ORAinfo/

Komento: