Shikoni se çfarë bën Higuain për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shikoni se çfarë bën Higuain për Milanin

16:35 | 07 Janar 2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain ka hedhur një aluzion masiv për qëndrimin e tij te rossonerët këtë muaj, pavarësisht interesimit të fortë nga Chelsea për të sjellë argjentinasin në Stamford Bridge.

Higuain ka kaluar një fillim të vështirë në jetë në Milan, pas ardhjes së tij në huazim nga Juventusi këtë verë të kaluar në një marrëveshje fillestare dyvjeçare me Milanin, duke pasur mundësinë të nënshkruajë atë në mënyrë të përhershme përcjell ORAinfo.

Calciomercato ekskluzivisht kupton se Higuain ka treguar një dëshirë masive për të qëndruar në Milan duke trajnuar çdo ditë në Argjentinë, kur e gjithë skuadra ka pushuar në Lindjen e Mesme gjatë pushimit të tij nga futbolli.

Higuain kishte marrë me vete Bruno Dominici: një nga trajnerët Athletic të rossonerit në Argjentinë, kur ai kishte zbritur në Buenos Aires. Ishte për të marrë ndihmë për problemet e pasme me të cilat ballafaqohet aktualisht dhe për të ndjekur një regjim të rreptë në detaje për t’u kthyer në përshtatje të plotë.

Ky është një mesazh në pjesën e Higuain që të qëndrojë në Milano dhe të mos shkojë te Chelsea./ORAinfo/

Komento: