Shitja e Milanit, ja çfarë vendimi ka marrë Elliott – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shitja e Milanit, ja çfarë vendimi ka marrë Elliott

19:21 | 29 Janar 2019

Elliott ka ide të qarta për të ardhmen e AC Milan.

Fondi amerikan i investimeve dëshiron të investojë në një projekt dyvjeçar dhe në një stadium të ri në pronësi të klubit përcjell ORAinfo.

Republika ka raportuar se Rossonerët mund të blihen nga ish-aksionari i Arsenalit, Alisher Usmanov) i cili sapo ka shitur aksionet e tij në klubin e Londrës së Veriut.

Elliott janë të hapura për të shitur, por fondi ka vendosur një minimum-çmim prej 1 miliard euro për të shitur aksionet e shumicës në klub./ORAinfo/

Komento: