Shkarkimi i Mourinhos, vjen reagimi i papritur i Marcelos

12:22 | 19 Dhjetor 2018

Në fillim të këtij sezoni, Jose Mourinho ishte i lidhur ngushtë me një lëvizje në Real Madrid dhe pas largimit të tij nga Manchester United, mund të ketë një shancë që portugezi të i bashkohet Los Blanos përcjell ORAinfo.

Mbrojtësi Marcelo, i cili ka punuar me Jose gjatë kohës të tij të parë në Bernabeu nga viti 2010 deri në vitin 2013, sigurisht që nuk i kundërvihet idesë së kthimit të tij.

“Shkarkimi i tij a e tij është një keqardhje, pasi ai është një trajner i madh dhe që ai të jetë pa klub është për të ardhur keq”, u tha ai gazetarëve.

“Nuk është për mua të them nëse duhet të vijë në Real Madrid, por unë me të vërtetë vlerësoj gjithçka që ai bëri për mua në këtë klub”, ka përfunduar braziliani.

United, shkarkoi dje trajnerin portugez pas rezultateve të dobëta të arritura këtë sezon./ORAinfo/

Komento: