Shkarkohet asistentja e presidentit, kjo është arsyeja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Shkarkohet asistentja e presidentit, kjo është arsyeja

16:48 | 30 Gusht 2019

Është shkarkuar asistentja e Presidentit të SHBA-së.

Madeleine Ëesterhout, asistentja personale e presidentit amerikan, Donald Trump është detyruar të japë dorëheqje nga pozita që ka pasur në Shtëpinë e Bardhë, pas rrjedhjes së informacioneve të ndjeshme për familjen e tij.

Ëesterhout, 29-vjeçare, është larguar menjëherë pasi Trump ka mësuar për hollësitë që ka ndarë ajo në një darkë me gazetarë më herët gjatë muajit.

Rrjeti CBS, ka raportuar se ajo ka qenë duke pirë teksa ka treguar për qasjen te presidenti Trump kur ai ka qenë në pushime në Nju Xhersi.

Ëesterhout ka punuar me presidentin Trump nga dita e parë e presidencës së tij.

Shtëpia e Bardhë nuk ka komentuar largimin e saj.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!