Shkarkohet Gattuso? Ky është pasardhësi i tij

15:33 | 16 Dhjetor 2018

Eleminimi nga Europa League i Milanit këtë mesjavë ka vënë në pikpëyetje të ardhmen Genaro Gattusos.

Grupi ishte brenda mundësive të Milanit, eliminimi njollos historinë kuqezi në Europë, teksa në nivel ekonomik vazhdimi i rrugëtimit europian do të sillte të ardhura shtesë në arkat e klubit.

Gattuso do të ketë një detyrë të vështirë deri në fund të sezonit teksa do ti duhet ti sigurojë Milanit një vënd në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm.

Por pyetjet se kush do ta zevëndësojë Gattuson. Ëndrra ngelet Antonio Conte i cili është i pa punë pas aventurës 2 vjecare me Chelsea.

Megjithatë ai do të vazhdojë të drejtojë Milanin deri në fund të sezonit, teksa ka dhe konfirminim nga drejtuesit.

Komento: