Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas

18:55 | 16 Shkurt 2019

Qëndrimi i Maurizio Sarrit në Chelsea mund të mos jetë aq i sigurt.

E ardhmja e tij është gjithashtu e lidhur shumë me atë të Gonzalo Higuain, pasi arritja e lojtarit ishte një kërkesë e qartë e ish- trajneri i Napolit dhe ka një mundësi për të blerë nga Juventusi i përfshirë në kontratë përcjell ORAinfo.

Në rast të një fundi të pasuksesshëm të sezonit, Blutë janë të gatshëm të fillojnë një projekt të ri teknik, i cili do të shihte si Sarri dhe Higuain të largohen nga klubi.

Dyshja do të zëvendësohet nga Zinedine Zidane dhe Mauro Icardi, sipas The Sun. Trajneri francez thuhet se ka thënë tashmë po për propozimin e Abramovich dhe dëshiron që tani ish-kapiteni i tij të bashkohet me të në Londër./ORAinfo/

Komento: