Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas

13:24 | 11 Shkurt 2019

Chelsea thuhet se mendon të emërojë ndihmësin e Maurizio Sarri, Gianfranco Zola si trajner për pjesën tjetër të sezonit.

Sipas Sport Mediaset, ish-trajneri i Napolit Sarri është në presion pas humbjes 6-0 të së dielës në Manchester City dhe pret pronarin Roman Abramoviç për të marrë një vendim për të ardhmen e tij përcjell ORAinfo.

Transmetuesi vazhdon të thotë se Zola mund të mbajë ekipin deri në fund të sezonit para se të emërohet një ’emër i madh’, ngjashëm me mënyrën se si Manchester United solli lojtarin e preferuar të tifozëve të vjetër Ole Gunnar Solskjaer./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!