“Shkatërrohet” Reali, Napoli po ia merr tre lojtarë

09:19 | 03 Qershor 2019

Napoli, thuhet se ka pyetur për disponueshmërinë e treshes së Real Madridit, Marcos Llorente, Dani Ceballos dhe Theo Hernandez.

Los Blancos janë të hapura për oferta për një numër lojtarësh këtë verë, ndërsa po kërkojnë të freskojnë skuadrën e tyre pasi një fushate të dobët 2018-19, përcjell ORAinfo.

Deri në 14 lojtarë mund të largohen nga Bernabeu dhe, sipas AS, një ose më shumë prej tyre mund të shkojnë në Napoli.

Pala italiane thuhet se i ka kërkuar Madridit se sa do të kushtojë për të nënshkruar Llorente, Ceballos dhe Hernandez, të cilët nuk preferohen nga Zinedine Zidane./ORAinfo/

Komento: