Shkëmbimi i madh Milan- Chelsea

10:16 | 25 Dhjetor 2018

Milan dhe Chelsea pritet të bëjnë shkëmbimin e madh.

Të dy klubet pritet t’i shkëmbejnë sulmuesit kryesor të tyre.

Chelsea po tenton ta transferoj një sulmues në afatin e janarit.

Skuadra londineze nuk është e kënaqur me Alavaro Moratan dhe Olivier Giroudn, andaj po kërkon ta transferoi një sulmues, përcjell lajmi net.

Chelsea dëshiron ta huazoj Gonzalo Higuainin nga Milan, pasi nuk po arrin ta gjej veten në ‘San Siro’.

Skuadra londineze është e gatshme ta ofroj Moratan në huazim, për t’i marrë shërbimet e sulmuesit argjentinas.

Komento: