Shkoi në Barcelonë, por nuk do ta besoni çfarë i bëri “NIKE”, De Jong – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shkoi në Barcelonë, por nuk do ta besoni çfarë i bëri “NIKE”, De Jong

21:34 | 07 Shkurt 2019

Nike ka kërkuar që nga De Jong që te Barcelona, ta përdorë emrin ‘Frenkie’ në fanellë

Lojtari ka arritur marrëveshje me lojtarin, i cili do të kalojë në “Camp Nou” në fund të këtij sezoni.

“NIKE” kanë kërkuar që lojtarit, në fanellë t’i shkruhet Frenkie, e jo De Jong, transmeton lajmi.net.
“Ne po planifikojmë që të luajmë me Frenkie në fanellë, pasi Nike preferon kështu, por nuk jam i sigurt nëse unë e dua këtë” ka thënë lojtari.

“Të luaj me numrin 21 do të ishte e mirë, sepse është numri im, por ende nuk është vendosur për sezonin e ardhshëm, kështu që duhet të pres” ka thënë ndër të tjerash ai.

Duket se sponzorët diktojnë lojtarët për atë që shënohet në fanellë. Nike do të paguaj shumë para për De Jong, dhe kërkesa e tyre me siguri do të dëgjohet.

Komento: