“Shok” i madh! Ancelottit i largohet ylli i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Shok” i madh! Ancelottit i largohet ylli i madh

22:44 | 04 Shkurt 2019

Marek Hamsik thuhet se ka nënshkruar kontratën me Dalian Yifang, kështu që ka luajtur ndeshjen e tij të fundit në një fanellë të Napolit.

Sipas Sky Sport Italia, raporton se sllovaku ka vënë një stilolaps në mbrëmje në marrëveshjen trevjeçare përcjell ORAinfo.

Napoli do të fitojë 15 milionë euro plus bonuse, ndërsa Hamsiku do të marrë një rrogë me vlerë 9 milion euro gjatë tre viteve.

Kjo do të thotë fitorja 3-0 ndaj Sampdoria të shtunën e kaluar ishte ndeshja finale në një fanellë të Napolit pas 11 dhe gjysmë viti në klub./ORAinfo/

Komento: